Звіт завідувача ДНЗ «Зіронька»

Узинської міської ради

Односум Лідії Григорівни

перед колективом та громадськістю

за 2018-2019 н.р.

 

На виконання наказу Міністерства освіти і науки України від 28.01.2005р.№55»Про запровадження звітування керівників дошкільних закладів, загальноосвітніх  та професійно-технічних навчальних закладів»  та Примірного положення про порядок звітування керівників дошкільних, загальноосвітніх та професійно-технічних навчальних закладів про свою діяльність перед педагогічним колективом та громадськістю ,затвердженого наказом МОН України від 23.03.2005р.№178 завідувач дошкільного закладу має звітувати про свою діяльність протягом навчального року.

   Основними завданнями щорічного звітування керівника є:

-         забезпечити прозорість, відкритість; демократичність управління закладом

 - стимулювати вплив громадськості на прийняття та виконання керівником закладу відповідних рішень у сфері управління закладом.

 

 

                        Загальні відомості про дошкільний заклад.

Діяльність закладу «Зіронька» направлена на реалізацію основних завдань дошкільної освіти: збереження та зміцнення фізичного та психічного здоров’я дітей, формування їх особистості, розвиток творчих здібностей та нахилів, забезпечення соціальної адаптації та готовності продовжувати освіту, виховання потреби самореалізації та самоствердження.

   Згідно зі Статутом ДНЗ керівництво безпосередньо здійснюю я, завідувач.

Дошкільний навчальний заклад «Зіронька» розрахований на 115 місць. Станом на 01.06.2019р. у закладі виховуються 145 дітей.

У ДНЗ функціонують 6 вікових груп:

   -старша ясельна;

    -молодша №1;

    -молодша №2;

    -середня;

    -старша №1;

    -старша №2;

  Зарахування дітей до ДНЗ здійснюється на підставі заяв батьків ,копії свідоцтва про народження дитини та медичної довідки про стан здоров’я дитини. Дошкільний заклад працює з 8.00 год. до17.00,з п’ятиденним робочим тижнем та 9-ти годинним перебуванням дітей. У ДНЗ працює чергова група.

   Навчальний рік у ДНЗ починається з 1 вересня і закінчується 31 травня наступного року.

   Свою діяльність ДНЗ здійснює відповідно до річного плану, який складається на навчальний рік .План схвалюється педагогічною радою

   Організація освітнього процесу в ДНЗ здійснюється в україномовному режимі згідно з Законами України: «Про освіту », «Про дошкільну освіту»,  «Про мови», «Про охорону дитинства», Конвенції «Про права дитини», «Положення про методичний кабінет».

   Розподіл навчального навантаження на дитину відповідає гранично допустимим нормам, затверджених Наказом МОН України 20.04.2015 р. №446.

Відповідно  до штатного розпису в ДНЗ працюють 30 працівників ,з них педагогічних-13.

   Для підвищення рівня організації освітнього процесу у закладі я ,як завідувач, постійно охоплювала контролем усі важливі питання .Я спостерігала за якістю  педагогічного процесу ,проводила співбесіди з педагогами, переглядала відкриті покази з послідуючим аналізом, консультувала по різним питанням педагогів щодо самоосвіти ,роботи з батьками , оформлення групових кімнат, ведення ділової документації.

   Оперативний контроль здійснювала за станом підготовки до навчального року, виконання режиму дня, підготовку вихователя до робочого дня, до  занять      Стимулювала до пошуку нових форм і методів роботи з дітьми; до прийняття педагогами нестандартних рішень , що підвищувало  їх самооцінку.

Чітко дотримувала графік проходження педагогами курсів підвищення кваліфікації. Результати контролю систематично розглядалися на нарадах при завідувачу, на педагогічних годинах.

 

Створення умов для проведення освітнього процесу та упровадження     інноваційних педагогічних технологій в освітній процес.

 

Першочерговими завданнями педагогічного колективу в 2018-2019 н. р .були:

 1.Створення інноваційного середовища для підвищення професійної компетентності та творчого потенціалу педагогів.

 2.Удосконалення роботи , спрямованої на збагачення соціального досвіду дитини, розвитку  духовного потенціалу в процесі ігрової діяльності з використанням спадщини В. Сухомлинського.

 3.Продоження роботи разом з батьками щодо формування мовленнєвої компетентності дошкільників засобами театралізованої діяльності.

 4.Активізація роботи по співпраці педколективу з початковою ланкою школи щодо забезпечення наступності дошкільної та початкової освіти.

Ці завдання визначенні у річному плані ДНЗ, який щорічно складається відповідно до Інструктивно -методичного листа МОН України, до програмових вимог програми розвитку дитини дошкільного віку «Українське дошкілля » , за якою працює ДНЗ та відповідно до Базового компоненту-стандарту дошкільної освіти. Саме річним планом регламентується  організація методичної роботи в ДНЗ.

   Для забезпечення системного підходу до реалізації завдань дошкільної освіти в дошкільному закладі функціонує методичний кабінет, який є науково-методичним осередком для педагогів. В методичному кабінеті упорядковано наочно-дидактичні посібники, наукову, навчально-методичну літературу, відеоматеріали. Педагоги мають змогу користуватися авторськими методиками, розробками занять, свят, розваг, матеріалами з досвіду роботи педагогів Базілевич О.Ю. ,Єршової О.С. ,Розори О.І. ,Чернецької І.І., Комаровських Г.І. У  методкабінеті педагоги користуються періодичними педагогічними виданнями : «Дошкільне виховання» , «Палітра педагога» , «Вихователь-методист» , «Джміль».

  Методистом Комаровських Г.І. розроблено індивідуальні картки для діагностування педагогів , розроблено анкети , в тому числі і для батьків .

   Для підвищення методичної компетентності педагогів протягом навчального року проведено 4 педагогічні ради,на яких вирішувалися питання розвитку рідної мови засобами театралізованої діяльності ; значення гри (за Сухомлинським) у вихованні дитини; заслуховувалися творчі звіти вихователів Чернецької І.І. та Базілевич О.Ю. про використання у роботі інноваційних технологій; заслуховували методиста про стан підготовки дітей до життя поза ДНЗ. Для педагогів ДНЗ були проведені майстер-класи: «Розвиток мовленнєвої та пізнавальної компетентності дітей дошкільного віку через сюжетно-рольову гру», « Використання творчих завдань за мотивами казок» , «Формування в дошкільників навичок безпеки життєдіяльності засобами гри».

    Для молодих спеціалістів був проведений семінар: «Засоби формування професійної компетентності молодих  спеціалістів у ДНЗ» .Проведено семінар-практикум для педагогів « Розвиток монологічного мовлення дітей дошкільного віку» .

    На базі ДНЗ було проведено методичне  обєднання дошкільних працівників ОТГ. Вихователі Чернецька І.І. , Туровська О.А., Базілевич О.Ю., Єршова О.С., на  високому рівні показали майстер-класи з ознайомленням з навколишнім .Діти ясельного віку знайомилися з властивостями води ,діяли з нею у міні -басейні;

Старші діти проводили різні експерименти з водою, використовуючи її різні стани. Протягом навчального року з педколективом проводились різні педагогічні заходи :педгодини, консультації, педагогічні читання,  мозковий штурм ,педагогічні ради, анкетування, відкриті заходи.

     Кількісний і якісний аналіз оцінки методичних заходів упродовж навчального року показав , що вони мали пізнавальний характер ,науково-методичний та сприяли підвищенню професійного рівня педагогів .Наші педагоги були активними учасниками семінарів-практикумів, зустрічей з вчителями –початківцями, організованими гуманітарним відділом Узинської міської ради, приймали участь у вебінарах ,організованих Департаментом освіти.

   Організація інноваційної діяльності здійснювалася  відповідно до вимог Положення про порядок здійснення інноваційної діяльності, затвердженого наказом МОН України від 07.01.2000р. З метою удосконалення навчально- виховного процесу педагоги використовували у своїй роботі інноваційні технології Л.Шелестової - навчання дітей раннього читання. У своїй роботі педагоги використовували методику М. Монтессорі , М.Єфименка « Театр фізичного виховання та оздоровлення дітей дошкільного віку» ,елементи концепції К.Орфа (музичний розвиток), С.Русової , В. Сухомлинського, Аммонашвілі , Крутій ,Богуш.

    Наші педагоги Розора О.І та Чернецька І.І. взяли участь у авторському семінарі  Л. Шелестової та отримали сертифікати .Педагоги ДНЗ мали можливість впроваджувати різі форми підвищення кваліфікації: самоосвіта ,взаємо - відвідування методичних заходів, підвищення кваліфікації.

     У ДНЗ працюють два вузьких спеціаліста :практичний психолог та логопед ,які здійснюють психолого-корекційну роботу з дітьми.

На підставі аналітичного зрізу рівня розвитку дітей проведеного методистом ДНЗ, отримано наступні результати. Із 47 діагоностованих дітей виявлено:

- з високим рівнем розвитку - 25% дітей;

- з достатнім рівнем розвитку –62% дітей;

- з середнім рівнем розвитку – 13% дітей;

 

   На сайті ДНЗ постійно висвітлювались всі події ,які відбувалися в дошкільному закладі, а також усі бажаючі могли отримати консультації від педагогів та вузьких спеціалістів на сторінках сайту.

     У системі проводилася робота з питання наступності роботи  ДНЗ та школи. Складено спільний план зі школою №1 м. Узина. Діти ДНЗ неодноразово відвідували приміщення школи; школярі були гостями на святах у ДНЗ. Дітям читали художні твори про школу, проводилися бесіди на тему школи ;діти відвідували уроки  у 1класі;гралися у творчу гру «Школа». Ці заходи сприяли підвищенню психологічної та мотиваційної готовності майбутніх школярів до навчання в школі.

     У новому навчальному році дошкільники чекають від Департаменту освіти нову програму для дошкільних закладів, яка б була більш співзвучною з програмою нової початкової школи.         

                                         

 

                                          Матеріально-технічна база ДНЗ

 

Фінансово-господарська діяльність закладу здійснювалась згідно з кошторисом, сформованим гуманітарним відділом Узинської міської ради. Для створення оптимальних умов перебування дітей в ДНЗ  протягом року матеріально – технічна база ДНЗ удосконалювалася .

    На виконання «Санітарного регламенту» у 2018-2019 н.р. були виділенні кошти з місцевого бюджету:

 -на ремонт 3-х туалетних кімнат у групах(старших та молодшій №2) 99952.80грн;

 -на придбання миючих засобів -  6626грн.;

  - на ремонт пральної машини- 5980грн.;

   -на мякий інвентар(халати, рушники дитячі)- 12390 грн.;

   -на придбання паперу (для малювання ,виготовлення аплікації, для друкування)-990 грн.

    - на фарбу – 1660 грн.(пофарбовано спортивний майданчик, частково майданчик старшої групи №1).

 На медикаменти та дезінфікуючі засоби – 3596грн.

  

 

 Опалювальний сезон 2018-2019 р. розпочався вчасно. На підготовку котельні до роботи та обслуговування котельні протягом опалювального сезону витрачено – 17152грн. із місцевого бюджету.

Видатки на заробітну плату працівників ДНЗ за 2018-2019 н.р. -991870 грн. Харчування дітей ДНЗ протягом 2018-2019 н.р. становить 311776грн.

Підписка періодичних видань -  4500 грн.

Ремонт даху.

Протягом 2018-2019 н.р. у ДНЗ безперебійно постачалась вода, електроенергія та газ, за що з місцевого бюджету було виплачено:

-вода - 11424грн.

-електроенергія – 102863 грн.

-газ – 244054 грн.

Вивезення сміття коштувало 4822 грн.

Спонсорська допомога:

-телевізор – 6500 грн.

-блютуз-колонка – 2500 грн.

-портативна колонка- 800 грн.

-обладнання для гри «Мазазин» - 2800 грн.

-висадження фруктових кущів(смородина)

-оформлення клумб квітами – 1600 грн.

 

            Педагогічні кадри ДНЗ

 

Педагогічні кадри ДНЗ налічують 12 педагогів:

- завідувач

-вихователь-методист

-8 вихователів

-музичний керівник

-практичний психолог

З вищою освітою -11,середньою –педагогічною – 1.

Вищу категорію  мають-4 педагога,

першу категорію- 2,

друга категорія – 3,

спеціаліст – 2.

У 2018-2019 н.р. курси підвищення кваліфікації пройшли:

-завідувач Односум Л.Г.

Педагоги Комаровських Г.І та Базілевич О.Ю пройшли атестацію .За результатами атестації Комаровських Г.І. підтвердила раніше присвоєні кваліфікаційну  категорію «спеціаліст вищої категорії» та педзвання «старший вихователь».

  Базілевич О.Ю присвоєна кваліфікаційна  категорія «спеціаліст вищої категорії».

   Хід атестації педагогічних кадрів у  навчальному закладі перебував на постійному контролі. Адміністрацією закладу надавалась методична допомога в організації атестації вихователям. В міжатестаційний період вивчалась система роботи педагогів шляхом відвідування занять,  інших видів діяльності з дітьми, аналізу результатів роботи з батьками вихованців, проведення анкетування.  

У 2018-2019 н.р всі педагоги отримали доплату за вислугу років, всі працівники отримали матеріальну допомогу на оздоровлення під час відпустки.  

       Безпека життєдіяльності та охорона праці.

 Згідно із Законом України «Про охорону праці» у дошкільному закладі здійснювалася робота з охорони праці і техніки безпеки.Були призначені відповідальні з питань охорони праці.

 Дошкільний навчальний заклад забезпечений відповідними нормативними документами. Відповідно до законодавства у дошкільному навчальному закладі ведеться необхідна документація.

У дошкільному навчальному закладі працює комісія, яка регулярно обстежує стан будівлі, ігрове та фізкультурне обладнання на майданчиках та у приміщеннях, стан дитячих меблів, системи пожежогасіння, електромережі тощо.

Розроблено План заходів з питань безпеки життєдіяльності, охорони життя та здоров’я дітей на 2018-2019 н.р. Відповідно до цього плану проводиться робота щодо охорони життя та здоров’я дітей, запобігання всім видам дитячого травматизму за такими напрямами:

- створення безпечних умов життєдіяльності дітей у приміщеннях та на ігрових майданчиках;

- попередження дорожньо-транспортного травматизму;

- забезпечення протипожежної безпеки;

- попередження побутового травматизму;

 Робота з дітьми проводиться систематично, з урахуванням їхніх вікових та індивідуальних особливостей. Проведені тижні безпеки дитини,тиждень безпеки дорожнього руху. Проводились практичні тематичні заняття з педагогічним та обслуговуючим персоналом дошкільного навчального закладу.Проводилися зустрічі дітей з пожежниками,мед.працівниками.

Питання профілактики дитячого травматизму розглядалися на засіданнях педагогічної ради, педагогічних годинах при вихователю-методистові; на виробничих нарадах; на групових батьківських зборах.Систематично проводилися інструктажі з працівниками з техніки безпеки та пожежної безпеки.

З батьками вихованців проводилась профілактична робота щодо попередження дитячого травматизму: консультації, бесіди, систематично змінювався матеріал в батьківських куточках За 2018-2019 навчальний рік у закладі не зафіксовано випадків дитячого травматизму під час навчально-виховного процесу..

 Відповідно до вимог  Закону України «Про дошкільну освіту», «Про охорону дитинства», Положення про дошкільний навчальний заклад, на виконання завдань річного плану ДНЗ у всіх вікових групах здійснювався тематичний контроль щодо стану роботи з попередження дитячого травматизму.

Організація роботи з сім'ями вихованців

Взаємодія з сім’ями вихованців на протязі року є одним з пріоритетних напрямків діяльності закладу. Вона орієнтована на пошук таких форм і методів роботи, які дозволяють урахувати актуальні потреби батьків, сприяють формуванню активної батьківської позиції, участі батьків в управлінні закладом. Дошкільний заклад підтримує бажання батьків поповнювати знання, необхідні для виховання та оздоровлення дітей. Педагогічний колектив організовував для цього різні активні форми співпраці:

- батьківські збори;

- спільні виставки, участь у святах, спортивних розвагах;

-батьківські суботники;

- надання благодійної спонсорської допомоги для створення відповідних матеріально-технічних умов щодо перебування дітей у закладі.

Наші батьки протягом року були учасниками запропонованих нами акцій: «Допоможемо  птахам», «Посади квітку». Вони були учасниками різних свят ,як календарних , так  і інших: родинного свята, свята мови, спортивних свят, різних розваг. Батьки допомагали нам у виготовленні обладнання на майданчиках, фарбуванні майданчиків .Наші педагоги використовували  весь арсенал форм і методів роботи з батьками .В групах створені інформаційні куточки , виготовлені буклети на різні теми для батьків. Педагоги проводили : бесіди, консультації.

Наші батьки завжди підтримують  і беруть  участь у  різних заходах ,які проводяться на рівні ОТГ: пісенні фестивалі, ярмарки, ,танцювальні фестивалі ,календарні свята(День Незалежності ,День захисту дітей ,тощо).Наші діти  стали  фіналістами  музичного дійства «Первоцвіт» і отримали подарунки від голови ОТГ Грінчука В.Ю. Велику  радість отримали батьки ,діти та працівники ДНЗ, коли Великодня корзина  нашого ДНЗ була визнана однією з кращих .І ДНЗ отримав сертифікат на 1000 грн .На ці кошти було закуплено різний кольоровий папір для оформлення музичної зали на різні свята.

 

                   Медичне обслуговування та харчування дітей.

 

Медичне обслуговування дітей в ДНЗ забезпечувала медична сестра старша Сукач Л.П. Вона систематично здійснювала медико- педагогічний контроль за станом здоров’я, фізичним розвитком та руховою активністю вихованців. Протягом навчального року медичною сестрою на заняттях з фізичної культури проводились заміри моторної щільності ,контроль за дозування фізичного навантаження на дитячий організм.Здійснювався контроль за дотриманням режиму дня, дотриманням санітарних норм утримання приміщень ДНЗ. Систематично проводився щоденний огляд працівників харчоблоку на наявність захворювань. Тому вірогідність зараження дитини у закладі зведена до мінімуму. Постійно велась робота щодо профілактики застудних захворювань, загартування, формування у дітей системи валеологічних знань про свій організм, про користь занять з фізичної культури, про особисту гігієну та чистоту навколишнього середовища. Вихователі під керівництвом старшої медичної сестри впроваджували методи первинної профілактики застудних захворювань, поглиблювали свої знання з фізичного виховання дітей та організації гігієнічного виховання. Робота з формування здорового способу життя вихованців реалізовувалася через:

 - заняття з фізкультури

 - ранкова гімнастика

- фізпаузи і фізкультхвилинки на заняттях

 - гімнастика пробудження

 

 Оздоровча робота з нашими вихованцями включала в себе:

 

 - щоденне перебування дітей на повітрі

 - сонячні та повітряні ванни

 - водні процедури влітку

- ходіння босоніж по доріжці Здоров’я

 - дихальна гімнастика

Фізкультурно-оздоровча робота з дітьми організовувалася з урахуванням стану їхнього здоров’я. Медсестра старша на протязі року вела обовязкову необхідну документаціцю,визначену Санітарним регламентом.

Діти своєчасно проходили щорічний медичний огляд,вчасно отримували направлення на щеплення.

  Медичною сестрою систематично проводилась робота  з батьками та колективом в різних формах.Це:

  -випуск санбюлетнів;

  -бесіди ;

  -консультації

  -участь у батьківських зборах

   -майстр-класи по наданню першої допомого при травматизмі,при теплових    ударах,при носових кровотечах.

   Організація харчування дітей в дошкільному навчальному закладі, здійснювалася згідно Інструкції з організації харчування дітей у дошкільних навчальних закладах, затвердженої Наказом Міністерства освіти і науки України, Міністерства охорони здоров’я України 17.04.2006 за №298/227.

Вартість харчування дітей в дошкільному навчальному закладі у 2018-2019н.р. становила 24 грн.для дітей від 3-х років та 22 грн. для дітей ясельного віку. Батьки вносять плату за харчування у розмірі 60 відсотків від вартості харчування за день.

       Харчування дітей в дошкільному навчальному закладі у 2018-2019н. р. здійснювалось   за перспективним  двотижнневим меню.        Найважливішою умовою правильної організації харчування дітей є суворе дотримання санітарно-гігієнічних вимог на харчоблоці та процесу приготування і зберігання їжі. З метою профілактики кишкових захворювань працівники суворо дотримувалися встановлених вимог щодо технологічної обробки продуктів, правил особистої гігієни. Результатом є відсутність зафіксованих випадків отруєнь і кишкових захворювань дітей .

    Перспективні та поточні заявки подавались своєчасно. Продукти постачальниками завозились вчасно, були якісними, відповідали замовленню, завжди надавались супроводжувальні документи. Протягом навчального року стан матеріально-технічного забезпечення харчоблоку та груп відповідав достатньому рівню (харчоблок забезпечений посудом та кухонним інвентарем; обладнання знаходилось у справному стані).

Аналіз кадрового забезпечення харчоблоку дозволяє зробити висновок, що харчоблок укомплектований кадрами відповідно штатному розпису.  Кухарі мають достатню професійну компетентність.

Режим харчування вихованців  3-х разовий.Інтервали між прийомами їжі строго дотримувались. Протягом навчального року у закладі перебували діти пільгового контингенту (діти учасників АТО,діти з малозабезпечених сімей та з багатодітних сімей). Загальний контроль за станом харчування здійснював завідувач закладу та медична сестра.

  Протягом року діти отримували всі необхідні продукти:рибу,м'ясо,масло,сир твердий,сир кисломолочний,молоко,овочі.

Надіємось ,що при збільшені грошової норми на харчування  діти зможуть отримувати свіжі фрукти, більше соків,і з’явиться можливість виконати натуральні норми.

   Зробивши аналіз роботи за минулий навчальний рік можна зробити висновк,що робота ДНЗ була наповнена змістом .Дітям у ДНЗ було цікаво ,комфортно.Вони були захищені ;їх поважали та любили,піклувалися про їх психічне та фізичне здоров’я.

  Батькам  та працівникам ДНЗ дякую за підтримку ,розуміння,бажання завжди приходити на допомогу. Зичу усім позитивних емоцій , творчості, терпіння.

 

 Зав.ДНЗ «Зіронька»                                 Односум Л.Г.

 

 

Статут Дошкільного навчального закладу (ясла - садок) "Зіронька" Узинської міської ради

Соціальний паспорт Дошкільного навчального закладу (ясла-садок) "Зіронька"

За 2017 рік значно покращилися умови перебування дітей в дошкільному закладі.

 Дообладнано, пофарбовано, відремонтовано ігрове та спортивне обладнання на ігрових та спортивних майданчиках

Проведено косметичні ремонти в групових кімнатах, спальнях, коридорах, сходових клітках.

Зроблено капітальний ремонт туалетної кімнати молодшої групи.

Особлива увага була приділена музично-спортивному залу, в якому було проведено капітальний ремонт. Зала стала більш осучасненою та привабливою. Нові стільчики добре вписалися в інтер'єр нашого залу.

В двох групових кімнатах придбано ліжка з матрацами. 

В 2017 році ДНЗ поповнився мяким інвентарем: постільною білизною та дитячими рушничками. Придбано 2 пилососи.

Контакт

   Телефон:(0456)321256

      Адреса:Київська обл Білоцерківський р-н м.Узин вул Героїв Крут,3                               Електронна скринька:

zironka00@ukr.net

 Адреса сайту:

http://dnz-zironka.jimdo.com/